Põhiline sport ja vaba aeg

Korfballi sport

Anonim

Korfball, võrkpalli ja korvpalliga sarnane mäng, leiutas 1901. aastal Amsterdami koolmeister Nico Broekhuysen. Esmakordselt demonstreeriti seda Madalmaades 1902. aastal ja 1970. aastateks mängiti seda rahvusvahelisel tasandil, peamiselt Euroopas. See oli mõlemale soole mõeldud mäng. Riiklik ühendus loodi 1903. aastal ja mäng levis Belgiasse, Indoneesiasse, Surinamesse, Saksamaale, Hispaaniasse, Uus-Guineasse ja Inglismaale. Rahvusvaheline Korfballi Föderatsioon, mis asutati 1933. aastal Fédération Internationale de Korfballina, suurendas 21. sajandi alguseks oma liikmesust enam kui 50 riiki.

Korfballi mängivad kaks kaheksast meeskonnast (neli meest ja neli naist). Seda mängitakse siseruumides ristkülikukujulisel väljal, mis on 40 meetrit pikk ja 40 meetrit lai ning 66 meetrit (20 meetrit), ja välitingimustes väljakul, mille pikkus on 197 jalga (60 meetrit) 98 jalga (30 meetrit). Väljaku mõlemas otsas, lühikese vahemaa kaugusel sirgjoonest, on väravapost, mis toetab mõlemas otsas avatud silindrilist korvi („korf”) korvi servaga 11,5 jalga (3,5 meetrit) maapinnast. Mängu eesmärk on visata pall nii, et see läbiks korfi ülalt, skoorides ühe punkti. Korfi läbimõõt on umbes 16 tolli (41 cm) ja 10 tolli (25,4 cm) ning palli ümbermõõt on umbes 13,6 tolli (34,5 cm) ja kaal 15–17 untsi (425–475 grammi).

Väljak jaguneb kaheks tsooniks - kaitseks ja rünnakuks - mõlemas meeskonnas on kaks meest ja kaks naist, nende liikumine on piiratud nende tsooniga. Sisemäng koosneb kahest 30-minutilisest poolajast, välimängust 35-minutilisest poolajast. Mäng algab tasuta läbimisega keskelt. Tegevus koosneb peaaegu täielikult palli käest kätte andmisest ühest tsoonist teise. Palliga löömine, mulgustamine, kätte andmine ja palliga jooksmine on illegaalsed. Ehkki kehaga kokkupuude pole lubatud, on valve lähedal, samas kui mängijad valvavad samast soost vastaseid. Reeglite raske rikkumise ohvrile antakse karistuslöök, mis asub väravast 11 meetri kaugusel olevast karistusmärgist.

Pärast kahe värava löömist liiguvad mängijad järgmisse tsooni: kaitse rünnakule ja rünnak kaitsele. Seega on mängijad sunnitud mängima erinevaid mänguolukordi.